Almanya'da terör saldırısı planladığı şüphesiyle bir Suriyeli tutuklandı

(Okunma sayısı 546 defa)
snrj

snrj

Özel başlığım yok :S

Almanya'da terör saldırısı planladığı şüphesiyle 38 yaşındaki bir Suriyelinin Saarland eyaletinde tutuklandığı bildirildi.

Saabrücken Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, söz konusu zanlının DEAŞ terör örgütü ile temasa geçtiği ve saldırı planını gerçekleştirmek için maddi destek talep ettiği iddia edildi.

Açıklamada, zanlının aralık ayında cep telefonundaki "Telegram" adlı uygulama üzerinden DEAŞ terör örgütü ile bağlantılı bir aracıdan 180 bin avro istediği belirtildi.

Zanlının, bu parayla araçlar satın almayı ve bunları patlayıcı madde ile doldurarak kalabalık içine sürmeyi planlamakla suçlandığı belirtilen açıklamada, bununla ilgili zanlının cep telefonundaki mesajların tespit edildiği kaydedildi.

Almanya'ya 2014’ün aralık ayında gelen ve 2015'in ocak ayında iltica talebinde bulunan zanlının DEAŞ ile temasa geçtiğini itiraf ettiği ancak terör saldırısı yapacağı yönündeki suçlamaları reddettiği belirtildi.

Bir ihbar üzerine söz konusu Suriyelinin 31 Aralık'ta Saarland eyaletinin Saarbrücken kentinde yakalandığı, dün akşam da hakkında tutuklama emri çıkartıldığı, ardından Saarbrücken cezaevine konulduğu bildirildi.

Zanlının elinde saldırı yapmak için hazırlanmış araçlar bulunduğuna ilişkin ipuçlarının bulunmadığı ancak soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

AA

Snrj Forumları Haber Merkezi Dünyadan Haberler Almanya'da terör saldırısı planladığı şüphesiyle bir Suriyeli tutuklandı
 

Yeni Konu

Merhaba Ziyaretçi

*

Haberler

Lütfen sitemizde hakaret ve küfür içeren paylaşımlarda bulunmayınız.

  • Toplam İleti: 250
  • Toplam Konu: 239
  • Toplam Üye: 18
  • Son Üye: Rock Lee
  • Bugün En Çok Çevrimiçi: 175

En son gönderilen iletileri göster
[Daha fazla istatistik]

Çevrimiçi Üyeler

  • 143 Ziyaretçi
  • 0 Üye
  • (31 Örümcek)

Son 1440 dakika içinde aktif olan üyeler: Yandex (27), Google (Image), Google (3)

Bugün En Çok Çevrimiçi: 175
En Çok Çevrimiçi: 285 (04 Kas 2017 00:33)