Ulaştırma Bakanı'na açık mektup

(Okunma sayısı 610 defa)
snrj

snrj

Özel başlığım yok :S

Sayın Bakan, bu sütunda yer alanları bir vatandaşın mektubu olarak değil de, 80 milyonun bir DİLEKÇESİ olarak kabul edin!

Önce şunu ifade edeyim: Bana göre kabinedeki en başarılı bakanlardan birisiniz. Halkta da karşılığınız var. Son referandumda seçim bölgenizdeki neticede, sizin katkılarınızın oynadığı rolü televizyon programımda da ifade ettim ve sizi siyasetçi arkadaşlarınıza örnek olarak gösterdim.
Başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum.
Gelelim 80 milyon adına maruzatıma:
PTT, Osmanlı’dan bize tevarüs eden önemli bir kurumumuz. Zor şartlar ve imkânsızlıklar içerisinde vatandaşa hizmet götürmeye çalıştı. Bugün de bu hizmetlerini devam ettirmektedir.
PTT, bugünkü imkânlarla ülkenin en ücra köşelerine kadar şubeleri olan, devasa kurumsal bir yapımızdır. Gerek fiziki imkânları ve gerekse personel ve araç-gereç açısından birçok devlet kurumuyla kıyaslanamayacak derecede de güçlüdür.
Başta haberleşme olmak üzere, bankacılık ve lojistik hizmetler alanında da çalışmaları ve hizmetleri bizce bilinmektedir.
Bu kadar imkâna ve geniş bir hizmet ağına sahip olan bu kurum, maalesef başta haberleşme olmak üzere birçok konuda vatandaşa seri, hızlı ve yeterli derecede hizmet verememektedir.
PTT’nin bu hantal yapısından ve işleyişinden dolayı 80 milyon vatandaş, KARGO ŞİRKETLERİ’nin sömürü çarkına mahkûm edilmişlerdir. Örneğin, basit bir mektubu 10 TL’ye götürmekteler, bir kitap gönderdiğinizde kitabın fiyatından fazla kargo ücreti almaktadırlar. İşlerine gelecek şekilde, gönderilen malzeme ağırsa ağırlık üzerinden, ağır değil de hacimliyse, hacim üzerinden fiyatlandırmaktadırlar.
Korkunç bir sömürü çarkı işlemektedir.
Türkiye’deki bütün kargo şirketlerinin fiziki alt yapılarını toplasanız, PTT’nin imkânlarının yüzde onuna tekabül etmezken, PTT’nin hantallığından dolayı bir tek kargo şirketi PTT’den daha fazla iş yapmaktadır.
Millet adına sizden dileğimiz, vatandaşı bu sömürü çarkından kurtarın. Zat-ı âlinize ve yönetim kademesindeki bürokratlarınıza iş öğretmek gibi bir algının oluşmasından hayâ ettiğimi belirterek, şunu söylemekle yetineceğim:
- Kargo şirketleriyle ilgili yasal düzenlemenin gözden geçirilmesi
- PTT’nin bu hantal çalışma alışkanlığına son verilmesi.
Saygılarımla

Prof. Dr. Mehmet Çelik (Güneş gazetesi)

 

Merhaba Ziyaretçi

*

Haberler

Lütfen sitemizde hakaret ve küfür içeren paylaşımlarda bulunmayınız.

  • Toplam İleti: 6590
  • Toplam Konu: 5844
  • Toplam Üye: 23
  • Son Üye: curkam
  • Bugün En Çok Çevrimiçi: 464

En son gönderilen iletileri göster
[Daha fazla istatistik]

Çevrimiçi Üyeler

  • 419 Ziyaretçi
  • 0 Üye
  • (40 Örümcek)

Son 1440 dakika içinde aktif olan üyeler: Yandex (37), Google (3)

Bugün En Çok Çevrimiçi: 464
En Çok Çevrimiçi: 747 (07 Haz 2019 12:34)