Kansere Karşı Elma Kabuğu

(Okunma sayısı 112 defa)
CeeMoo

CeeMoo

Kansere karşı elma kabuğu

 

 Kansere karşı elma kabuğu[/b][/i]

 Flavonoid  ailesine mensup olan kuersetin; akciğer kanseri riskini yüzde 51, mide  kanserine yakalanma riskini ise yüzde 80 azaltıyor. Elma kabuğu ve  pırasada bol miktarda bulunan madde, kolesterolü de düşürüyor [/b][/i]

 PROF. DR. ERKAN TOPUZ[/b][/i]

 Amerika'da yapılan araştırmalar; ölümlerin çoğunun kardiyovasküler hastalıklara ve kansere bağlı olduğunu gösteriyor.[/b][/i]

 ANTİOKSİDAN ÖZELLİÐİ[/b][/i]

 Kanserle  ve kalp damar hastalıklarıyla savaşmada en etkili çözüm yollarını  arayan bilim adamları; kuersetin maddesinin sağlıklı bir yaşam için çok  yararlı olduğunu keşfetti. Flavonoid (meyve ve sebzelerde yüksek oranda  bulunan sarı-beyaz pigmentler) ailesine mensup olan kuersetin; akciğer  kanserine yakalanma riskini yüzde 51, kolon kanseri olma riskini ise  yüzde 32 oranında azaltıyor. Bu madde, özellikle sigara içen kadınların  mide kanserine yakalanma ihtimalini de yüzde 80 azaltıyor. Ayrıca meme,  prostat ve karaciğer kanserleriyle savaşta da etkili oluyor.  Antioksidatif ve anti inflamatuar özellikler taşıyan kuersetin; hücre  DNA'sını, kanseri tetikleyen tehlikeli mutasyonlardan koruyor. Kanser  hücrelerinin çoğalmasını önlüyor. Bu arada kuersetin tümörlere doğrudan  saldırmıyor, bunun yerine kanser hücrelerinin bölünmesini engelliyor.

 VİRÜSLERE KARşI KORUR[/b][/i]

 Pırasa,  soğan ve elma kabuğunda bol miktarda bulunan kuersetin; yaşlanma  etkilerini de geciktiriyor. Kolesterol seviyelerini düşürerek  kardiyovasküler hastalıklara engel oluyor. Bağışıklık sistemini  güçlendirerek vücudu tehlikeli bakteri ve virüslere karşı da koruyor.

 SAÐLIKLI HÜCREYİ ÖLDÜRMEZ TOKSİK BİR ETKİSİ YOKTUR![/b][/i]

 Kuersetin  maddesi, kanserli hücrelerin büyümesini engelliyor ancak sağlıklı  hücrelere bir zarar vermiyor. Bu nedenle toksik bir etkisi yoktur!

 Kuersetinin  günde üç kez, 200-400 mg. alınması öneriliyor. Emiliminin artması için  proteolitik enzimler ile birlikte alınması öneriliyor.

 INFLAMASYONU AZALTIR[/b][/i]

 İnsanlar  üzerinde yapılan son çalışmalara göre; günde 4 gramlık tek doz veya bir  ay boyunca günde 2 kez alınan 500 mg.'lık kuersetinin herhangi bir yan  etki yaratmadığı görülmüştür. Bu nedenle bu maddenin güvenli olduğu  söylenebilir.

 Kuersetin  özellikle kolon kanserine karşı çok yararlıdır. Kolon kanserinin  sebepleri arasında genetik yatkınlık ve kronik inflamasyon vardır.  Araştırmalar; kuersetinin bağırsaktaki yağ oksidasyonunu ve inflamasyon  miktarını önemli ölçülerde azalttığını göstermektedir.

 TÜMÖRÜ KÜÇÜLTÜYOR[/b][/i]

 Hayvanlar  üzerinde yapılan farklı çalışmalarda ise kuersetin maddesinin; hem  tümör sayısını azalttığı, hem de tümörün boyutunu küçülttüğü  anlaşılmıştır.

 MELANOMA KARşI GÜNDE ÜÇ KEZ KURKUMİN TAKVİYESİ[/b][/i]

 Kanserle  savaşta faydalı olan doğal ürünlerden biri de kurkumindir. Zerdeçal  baharatının içinde bulunan kurkumin; anti-enflamatuar ve anti kanser  özellikleri taşımaktadır.

 KANITLANDI[/b][/i]

 Araştırmalar;  kurkuminin kanser oluşumunun bütün evrelerinde yararlı olduğunu  göstermiştir. Bu madde kansere neden olan nitrözaminlerin oluşumunu  engelliyor. Glutatyon gibi kanserle savaşan bileşiklerin üretimini  artırıyor. Karaciğerin, kansere neden olan bileşikleri detoksifiye  etmesini kolaylaştırıyor. Tümörlerin gelişmesine neden olan  siklooksijenaz enziminin aşırı üretimini de önlüyor. Kurkumin prostat,  meme, deri, kolon, mide ve karaciğer kanserlerinde etkili. Melanomu  (deri kanseri) olan ve standart tedavilere yanıt vermeyen 62 hasta  üzerinde yapılan çalışma; bu maddenin ne kadar etkili olduğunu gözler  önüne sermiş. Bu çalışmada; hastalardan, içinde yüzde 0.5 kurkumin  içeren bir merhem kullanmaları istenmiş. 18 ay sonra, kanserli bölgedeki  kaşıntının yüzde 50 ve lezyonun boyutunun ise yüzde 10 azaldığı  görülmüştür. Kurkumin günde 1-3 kez, öğünler arasında, 200-400 mg.  alınmalıdır.

 Kaynak:Sabah[/b][/i]

 

Merhaba Ziyaretçi

*

Haberler

Sitemize Hoşgeldiniz ... Sitemizden daha iyi faydalanmak için kayıt olunuz

  • Toplam İleti: 6590
  • Toplam Konu: 5844
  • Toplam Üye: 23
  • Son Üye: curkam
  • Bugün En Çok Çevrimiçi: 525

En son gönderilen iletileri göster
[Daha fazla istatistik]

Çevrimiçi Üyeler

  • 460 Ziyaretçi
  • 0 Üye
  • (57 Örümcek)

Son 1440 dakika içinde aktif olan üyeler: Yandex (55), Google (2)

Bugün En Çok Çevrimiçi: 525
En Çok Çevrimiçi: 747 (07 Haz 2019 12:34)